Kdysi jste tu předpovídala zánik Eura do roku 2014....Ty Vaše pamflety slouží akorát tak k vymývání mozků méně informovaných. Tlak podniků na přijetí Eura je dlouhodobě tak silný, že vláda povolila účtování v Eurech apod. To jsou ti, co nás živí, ne Vaše výplody. Takže Euro tu už fakticky je. Tato polovičatost může vést dokonce k samovolnému zániku koruny, protože může nastat okamžik, kdy se lidé i třeba neracionálně začnou koruny zbavovat.

Samovolný zánik koruny v zemi, kde má koruna většinovou podporu. Určitě.

J15i43r84i 67B32o43r

11. 2. 2024 16:51

Za koho mluvíte? Čeští zemědělci chtějí aby jim podpora z EU fondů byla vyplácena v eurech. Konverzí na koruny přichází údajně až o 11%.

Že by třeba za lidi, kteří s ní souhlasí?

No, od psedoekonomky to sedí, ktorá už pred 15 rokmi tvrdila rok čo rok, že euro do roka skrachuje.

To sedí od Slováka, co už roky trollí v českých diskuzích o tom, jak bez eura všichni zemřeme.

Vám taky lezou do diskuzí cizinci poučovat o měně?

Referendem jsme odsouhlasili vstup do EU a do eurozóny.

Kdo hledá záštitu naší svrchovanosti v EU, chce Euro!

Kdo hledá naši svrchovanost pod ochranou Ruska, odmítá Euro!

Pijavice přisáté na banky nám blokují přijetí Eura!

A to je zvláštní, že zrovna to jediné referendum, co se euroidům hodí a které proběhlo o zcela jiné EU, to platí na tisíce let. Ale hlavně nesmí být žádné další.

Foto

Euro není ekonomický projekt , ale poltický, jak řekl Kohl. Je oficiální měnou 19 z 27 členských států Evropské unie. Těmto státům se o měnovou politiku nestará centrální národní banka – v České republice Česká národní banka, ale Evropská centrální banka (ECB) se sídlem v německém Frankfurtu nad Mohanem Přijetím eura by ztratila Česká národní banka svoji dosavadní funkci. a my bychom se vzdali části své samostatnosti Měli bychom sice podíl na rozhodování v Evropské centrální bance, ale již bychom nebyli v monetární politice nezávislí. Ztratíme monetární suverenitu, nebudeme ovládat úrokovou sazbu České republiky, ztratíme možnost podpořit český export a ovládat kurz, budeme se muset podřídit monetární politice, která našemu státu nemusí vyhovovat. Akceptujeme riziko platit cizí dluhy (jižní křídlo – Řecko, Itálie, Španělsko...) Dnes, když jedu do Německa anebo kamkoliv nepotřebuji peníze. Platím kartou. Převod dělá banka a nic to nestojí. Tak čemu já potřebuji euro. Doma také platím kartou mimo některých hospod a tak proč euro, abychom dopadli jak Slováci. Koruna je na tom lepší než euro a tak proč se ji zbavovat.

J12i76r11i 72V66r36a42b94e53c

11. 2. 2024 18:56

Omyl, Kecy Řeci vše předčasně splatili Griechenland hat Kredite in Höhe von insgesamt 5,29 Milliarden Euro vorzeitig zurückgezahlt, die erst in den Jahren 2024 und 2025 fällig gewesen wären.15.12.2023

Budete kandidovat do Evropského parlamentu?

Šanci by měla snad před 7-10 lety. To jí bylo všude plno a i zde měla hodně fandů. Dnes už je to naopak.

Nesouhlas.A to velký. Pouze šest podmínek naší volby pro euro? Vypadá to, že EU by u nás měla pokorně zaklepat a poprosit o náš vstup.

Zatímco podle vás bychom se měli před bruselí hrbit a poníženě žádat o potrestání

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS