Bravo, paní Šichtařová. Tyhle nesmysly tlačí feministky s dutou hlavou, ale s o to víc většími hlasivkami.

Souhlas. Kdyby byly na stejné pozici stejně výkonné ženy, byl by kapitalista proti sobě aby levnější ženy nezaměstnával!? A naopak. Proč nestanovit kvóty i pro méně atraktivní zaměstnání? Řidičky fekálních vozů, popelářky, huťařky...?

Jen takova drobnost... U firem kotovanych na burzach to uz vetsinou neni tak, ze zamestnava kapitalista jako nejaky realny clovek... Protoze tam casto nikdo nema zadny podstatny balik akcii a vlastnictvi je velmi roztrouseno.

Paní Šichtařová, je to příliš logické, tedy kontroverzní a proto nepřijatelné pro nositele evropského inkluzivního pokroku.

Tak teoreticky není nijak špatné mít ve vedení firmy ženy. Přinesou jiný pohled. Potíže nastávají, když není dost zkušených a ochotných kandidátek na takto zákonem povinně určené pozice. Pak mají firmy dvě možnosti. Buď si takto připravené ženy založí nezávislou agenturu, která 10 žen bude mezi 100 pozic zapůjčovat na jednání dozorčí rady. Pochopitelně se pak nemůže operativně scházet, jak by měla. Nebo vezmou náhodnou kandidátku z ulice, co bude vedení vařit kávu za 5 milionů ročně a při jednání mlčet. V obou případech se reálný dopad žen na vedení firem snižuje. A to je stav ve státech, kde se kvóty zavedly.

Myslím, že spíše to bude tak, že vezmete "kamarádku", která bude ráda za přivýdělek a nebude moc proti tomu co chtějí ti co ji dosadí. SAMOZŘEJMĚ se najdou i takové, které budou schopné a jak píšete, oživí společnost jiným pohledem, ale celkově bych souhlasil s článkem.

Je zajímavé, že povinné kvóty se vždy snaží prosadit do vedoucích funkcí. Nechcou "diskriminaci" , ale každým takovým krokem ji vytvářejí. A když vytvoříte diskriminaci tak automaticky protipólem bude nenavist těch kterých se to týká. A začít diskriminovat vůdčí osobnosti schopné vést a především poskládat tým lidí není vůbec dobrý nápad.

Úžasný článek paní Šichtařová. Skvěle argumentovaná absurdita hloupé ideologie poslední doby.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS