Skvělý článek a z toho , co měl v plánu Brusel až mrazí .

Příkládám názor pana Petra Druláka :

Vůbec by mě nenapadlo, že jeden z největších orgánů EU ve svém koncepčním materiálu dokáže pracovat s něčím takovým. To bylo plánování ekonomického útoku na členský stát. Přijde mi to opravdu těžko pochopitelné, protože to znamená, že se Brusel v této chvíli pro členské státy, které se plně nepodřizují jeho vůli, stává původcem bezprecedentního ekonomického ataku.

Ta opatření byla explicitně připravována s cílem Maďarsko poškodit. Je to cílený plán poškodit stát, který se odmítá podřídit tomu, co bruselská oligarchie představuje, což je velmi nebezpečné. Dokonce i jazyk, který dnešní „Bruselané“ užívají, je odstrašující a připomíná nám nehezké období historie.

Blokuje vše, co ostatní členové chtějí. Nelžete o nějaké Bruselské oligarchii, bylo to jednání předsedů vlád.

Foto

Paní Šichtářová, mám vás v úctě jako ekonomku, která ví, o čem píše.

Bylo by ale spravedlivé a žádoucí, abyste také čtenářům dala vědět, že jste členkou strany Svobodní, a že dle billboardů kandidujete v Eurovolbách 24 společně s panem Vondráčkem a neúspěšným kandidátem na prezidenta panem DIvišem, tudíž jste už i političkou.

Foto

J82a82n 10S44v29a42t54e27k

3. 2. 2024 22:16

Ono by bylo normální (a očekávané), kdyby každá země, která má osobní zkušenost s nejmenovanou východní despocií, byla ve svých postojích jednoznačně proti této despocii.

Je zvláštní, že v Maďarsku nerezonuje rok 1956 společností tolik jako rok 1968 naší společností, o polských zkušenostech (historicky daleko horších) raději ani nemluvě, stejně jako o pobaltských zemích.

Problém je, že v Maďarsku daleko více rezonuje Triannon. A s tím je spojená myšlenka, že pokud snaha zvrátit výsledky (studené) války projde Rusku (a umožní se agresorovi násilná změna hranic vzniklých po prohrané studené válce), mohlo by se to podařit i Maďarsku. (Mimochodem to vysvětluje postoje Turecka, které zase coby Osmanská říše doplatilo rovněž na výsledek 1. světové války).

Vzhledem k tomu, že primárním smyslem EU (už při vzniku EHS apod.) bylo zabránit potyčkám mezi evropskými zeměmi (hlavně mezi Franciií a Německem), nedivme se, že se EU nelíbí snaha (byť nepřímá) Maďarska podpořit Putina, protože pokud to vyjde Putinovi, potom Orbánovi, potom... komu? Německu? Rakousku?...

A rázem bychom byli tam, kde být rozhodně nechceme...

Prostě je třeba klepnout Rusy přes prsty natolik, aby se stáhli za mezinárodně uznané hranice a již (ideálně nikdy více) nestrkali své rypáky ke svým sousedům a respektovali jejich právo zvolit si svůj vlastní socioekonomický i bezpečnostní model (tj. možný vstup do EU i NATO).

<<A k dosažení tohoto cíle je třeba, aby EU vystupovala opravdu jednotně>>, aby Putin neměl pocit, že nás může rozdělovat a že budeme tancovat, jak bude on pískat.

Pokud chtějí Rusové tancovat kozáčka, nic proti tomu, ale jen za svými hranicemi a nesmí k tomu nutit své sousedy!

Pro EU je životně důležité, aby Putin na Ukrajině neuspěl, aby tam vykrvácel (jeho vojáci bohužel doslova). Když chce Rus mít svůj ruský ráj, ať ho má, ale ať ho neexportuje!

<<A k tomu musíme být jednotni a musíme být schopni převědčit členy EU, že je lepší být jednotni.>>=>proto ty oprávněné tlaky na Maďary

Paní Šichtařová mohla by jste nám ten tajný dokument ukázat nebo alespoň říct kde je možný dohledat? Protože takových "tajných" dokumentů si můžu vymyslet desítky.

Foto

Dejte si do google "financial times hungary ukraine"

Je to především o tom, že EU počítala s tím, že Maďarsku stopnou evropské peníze.

Foto

Netušil jsem, že se blog, místo sdílení svých, byť kdovíjakých názorů, může používat rovněž k šíření konspiračních teorií, kdy se odkážete na dokument, na který tady není ani link a "o kterém se moc nepíše". Jestli máte odkaz na dokument nebo na stránku, kde jste o něm četla a není to "jedna paní povídala", prosím o jeho přiložení do diskuse. Děkuji.

EU je hospodářský svazek států, ale hraje si na federaci amerického střihu v čele s nevolenou komisí.

Pokud Maďarsko blokuje peníze z EU, brání jednotlivým státům posílat peníze, kam chtějí?

Dotace se také blbě berou, když je stát zároveň plátce.

Foto

J41a17n 79Š63i52k

3. 2. 2024 7:10

Samo Maďarsko by mělo jasně říci co chce. Pokud jsem členem nějakého kolektivu a ten kolektiv mě z jakéhokoliv důvodu nechce, a mě se nelíbí každé jeho rozhodnutí, nechápu, proč bych v něm dále setrvával. Maďarsku se EU nelíbí, tak ať jde. Jenže ono nepůjde, protože se jí líbí sosat výhody, které EU poskytuje. Ale ono to nejde donekonečna, že. Ano, férovější od EU je říci, tak jděte, když se vám nelíbí jak to děláme. Pokud Maďarsko nebude dělat stejnou politiku jako kolektiv v kterém je, dříve nebo později skončí. To je naprosto logické. Funguje to tak v ekonomice, soukromém sektoru, dokonce i ve vztazích. Hezký den

Foto

Souhlas , teď jsem odeslal takřka stejný příspěvek. Na mou duši , neopisuji

Foto

J75a26n 50S19v16a75t76e43k

3. 2. 2024 17:49

Tyto formy ekonomického zakleknutí jsou bezprecedentní u spolupracujících zemí, odpovídají sankcím vůči zemím, s nimiž jsme ve válečném či předválečném stavu.

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=812550

Souhlasím s autorkou, nicméně bych rád od ní spatřil, jak se ve své době vyjadřovala k "zaklekávání FÚ" na firmy, které byly v nějakém konfliktu (rozuměj stály v cestě) nejmenovanému nemajiteli (toho času ministru financí a pozdějšímu premiérovi Vlády ČR) lokálního ekonomického giganta?

Tam sice nešlo o politiku, ale rovněž o zneužití pravomocí ekonomicky silnějšího subjektu (který měl navíc zastání ve vládě)...

Dokud se bude Maďarsko chovat jako rusácký poskok a všem v EU házet klacky pod nohy, nemělo by mít žádné práva a dostat ani Euro. Není možné, aby jeden bezvýznamný kolaborant držel celou EU pod krkem. Pokud se jim to nelíbí, ať vypadnou. Nikomu tam chybět nebudou. A naše rusácké vlastence si můžou vzít sebou.

Takže držet hubu a krok, děj se co děj? Tak je to správné, tak to má být! Landovský, Černí baroni, ale v opačném gardu. Je mi líto lidí, co přijímají diktát. K takovým jsem nepatřil za komančů a nebudu patřit ani teď.

Jestli tady někdo uplatňuje vyděračskou taktiku, tak je to Maďarsko, které dlouhodobě zneužívá možnosti veta při rozhodování EU. Myslím si, že by EU hodně pomohlo, kdyby právo veta podmínilo účastí na něm nejméně třemi státy. Možnost blokovat vyložené nesmysly by tak zůstala a zabránilo by se vyděračské taktice jednoho člena.

Buď veto platí nebo ne. A ne že se sice může používat, ale jen tak trochu a když to ostatním zrovna připadá.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS