Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 24. září 2023 Jaromír
Foto

Lidem, kteří nepostrádají velkou dávku skepticismu vůči ideologiím a jejich doktrínám totiž často chybí skepse nejdůležitější – skepse vůči účinnosti státních zásahů. Máme problémy: Rozmáhá se gamblerství na výherních automatech. Zakázat! Drogové závislosti. Zakázat! Skleníkové plyny. Zakázat! Otcové opouští matky s malými dětmi. Otce zavřít do vězení, matkám dát podporu. Kouří se v hospodách. Zakázat! Atd.

Takovým způsobem vznikl ve společnosti nebezpečný trend. Lidé stále více viděli ve státu a v tom, jak stát může intervenovat a regulovat, prostředek pro zdokonalení chodu společnosti, takže pak byli stále méně schopni pracovat na odstraňování těchto problémů svou vlastní iniciativou. Stát začal být vnímán jako instituce, která - kdyby chtěla a kdyby byla vedena těmi správnými lidmi – by nějak mohla zařídit odstranění veškerého zla a veškeré bídy. „Že se máme špatně, je proto, že v čele státu stojí lidé, co si jen hrabou pro sebe a nestarají se o obyčejné lidi.“ Tak zní verdikt veřejného mínění.

Tak hezky vysvětlete mladým maminkám, že pro jejich děti bude heroin běžně odstupný, a popojedem

J59a61r30d82a 61F80i86c13e90k

19. 9. 2023 11:50

"Lidé si levicovou vládu demokraticky zvolili"

S tímhle výrokem je poněkud problém v tom, že současná vláda slibovala doslova opak toho co dělá - žádné zvyšování daní, dokonce ještě necelé dva měsíce před tím než sáhla poprvé na valorizaci penzí její předseda hovořil že nic takového jako snižování valorizace nehrozí ...

Autorka zřejmě nabyla dojmu, že na Václaváku přišli oni jedinci demonstrovat za více kapitalismu. Nic není vzdálenějšího pravdě.

Foto

Soudím, že většina voličů nevybírá mezi pravicí a levicí. Svůk hlas dají jednoduše tomu, kdo slíbí, že za jeho vlády bude lépe. Přesně to vystihl Andrej Babiš se svým jednoduchým sloganem: "ANO, bude líp." Ostatně i v těch devadesátkách lidé nevolili Václava Klause, protože je stoupenec pravice, ale proto, že mu věřili, že pozdvihne ekonomiku.

Foto

Většina lidí, co v listopadu 1989 zvonila na Václaváku klíčema, věděla co nechtějí. Toužili především po svobodě. Já po ní toužím pořád. Možná ještě víc než tehdy... Bohužel socialismus a svoboda to dohromady nefunguje

Nesouhlasím s důvody proč je tato vláda špatná. Problém této vlády není Fiala. Tato vláda má spoustu problémů. Největším problémem této vlády je koalice která vznikla na základech antibabišismu. Nebylo to o programu nebylo to argumentaci jediným argumentem byl Babiš. To opravdu ke kvalitní vládě nestačí. Další obrovský problém je že se bavíme o pětikoalici. Tedy pět subjektů a každý subjekt má své zájmy své priority(často naprosto protichůdné). Veškerá rozhodnutí jsou obrovský kompromis, paskvil, kočkopes který většinou nic neřeší. Ztráta jednoho z partnerů znamená konec vlády tedy obrovský tlak a ústupky které musí pětikoalice řešit. Představte si pětičlennou rodinu máma táta dvě děti a babička jak se dohadují jakého mazlíčka si pořídit jaký může být asi výsledek??

Jenže fakta popsané výše jsem už věděl na začátku této vlády. Je to stejné jako s energií kdy odstavíte jaderky předražíte povolenky nadiktujete tepelná čerpadla a pak se všichni diví že zdražuje elektřina. Stejně jako s vládou i toto je prostý zákon akce a reakce předvídatelný a pochopitelný.

Zřejmě jste byl spokojen s vládou despotického fotra Babiše a subinky Hamáčka, když fakticky rozhodovala tchýně, která ani nesdílela společnou domácnost- komouši.

Bohužel politické strany nesledují cíl "získat moc k prosazení svého programu", ale "získat moc". Program vládnutí už se pak nějak splácá cestou na základě udržení popularity a výhry v dalších volbách. Uzavřený kruh, z něhož asi není úniku.

Dosavadní vlády měly za cíl vládnout. Teprve Fialova vláda usiluje sloužit občanům. A tak to má být!

Vida, citovat Klause navážno, to už jsem dlouho neviděl. Orbán s Putinem čekají v řadě.

To, že se z VK stal arogantní narcis, samozvaný odborník na všechno, ještě neznamená, že nemá v dílčích věcech pravdu.

Ona se silně doleva posunula celá EU a její vedení a stala se z ní nová RVHP, která si prostřednictvím eurokomisařů vymýšlí levicové blbosti a europarlament tyto nesmysly tvrdě hájí.

Pokud se někdo postaví proti je okamžitě náležitě potrestán - vlnou veřejné kritiky, ale i odebráním finančních prostředků, které danému státu náležely.

V našem státě je to nyní podobné.

Pardon za minus, mám nešikovně prsty

Většinu vámi popsaných problémů by mohl vyřešit většinový volební systém. Odpadly by výmluvy na koaličního partnera a lidé by se rozhodovali mezi menším počtem stran. Podle mne by byl tento systém schopen generovat i silnějšího vůdce, ale i diktátora. Takže většinový systém s pojistkou odvolání.

Demonstrace jsou zbytečné jako zapalování svíček v kostele, protože dare-, politici, jsou zvolení a nějaký demonstrace je zajímají jako ty svíčičky. Ztráta času bylo ostatně i zvonění klíčkama v r. 89: co bude, věděli tehdejší ještě-papaláši a budoucí hnedle-papaláši spolu s tehdejšíma estébákama, tedy budoucíma béíesákama, už dávno dopředu přesně.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS