Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 8. června 2023 Medard
Foto

Je dobré si občas připomenout, že ne vždy mezi vyššími daněmi a vybranými penězi z nich je přímá úměra. Když se to přežene (ta míra daní) může to dokonce způsobit "smrt" některým oborům. Bohužel ti, kteří o tom rozhodují, nemají (nebo mají?) žádnou zodpovědnost a proto asi nepřemýšlejí, co to za nějaký čas udělá.

Za mně - díky za ten článek,

Foto

Oni nepracují s Lafferovou křivou ale s excelem, jak se prý pochlubil vrchní ekonom vlády Stanjura a bude je tady někdo poučovat, přece čím vyšší daň nastaví, tím vyšší zisk bude.

Foto

Přesně tak. Jenže to si soudruzi plánovači buď neuvědomují, nebo nechtějí uvědomit. Oni potřebují realizovat své zisky v tomto volebním období, protože příště už může přerozdělovat někdo jiný.

Požadovat znalost Laffairovy křivky po členech vlády je podraz. To se nemůžete dějepisářů Fialy, Rakušana či Baxy zeptat, třeba kdy byla bitva na Bílé hoře? Nebo elektroinženýra ministra financí Stanjury na Kirchhoffovy zákony? Nebo ministra pro evropské záležitosti, docenta kulturologie Mikuláše Beka na rozdíl mezi houslovým a basovým klíčem? Či ministra sociálních věcí na nějakou otázku z rostlinolékařství? To musíte ausgerecht hned otázky z ekonomie, když víte, že zrovna té členové naší vlády nerozumějí? Nepřijde Vám to nefér? Rozumějí zase jiným věcem.

Panu ministrovi pro evropské záležitosti Mikuláši Bekovi se tímto omlouvám, že jsem mylně uvedl jeho specializaci docent kulturologie, ačkoli je docentem muzikologie. Nevím, na co jsem myslel. Jako docent kuturologie by také těžko mohl být kýženým specialistou při evropských jednáních o energetické krizi a následně se stát prvním expertem na školství. To může jedině docent muzikologie.

P20e30t75r 27D74r19a47p60a76l

17. 5. 2023 15:49

To se tady nesmí říkat, že to tehdy Kalousek zadrbal, to vás Caha vyplisni

Zase lžete, inteligente.

Ing. Zbyněk Stanjura

Vzděláni

1982–1987: Elektrotechnická fakulta VUT Brno, obor elektronické počítače

1978–1982: Gymnázium Opava

K77a48r23e44l 61U81r75b95a77n

17. 5. 2023 15:10

Obávám se, že tato vláda opravdu základní principy popsané v článku neví. Co je ale horší, nenechá si ani poradit někým, kdo by o nich věděl.

Mnozí ekonomové z Nervu jsou zděšeni z toho, co s tím nakonec pětikoaliční vláda udělala.

Fungovat nemůže žádný balíček či reforma, která je namísto široké diskuze prohlasována silou.

Pane Rozsivale. Dnes s vami souhlasim. Jen dodam, kazda vlada dela ekonomicke "balicky" bez ohledu na diskuzi. System totiz jim to dovoluje. At to vychazi z umluv petikoalice, ci z hlavy predaka koalice (kdyz je silny), protoze zde neni opozice (je zde jen zbytek poslancu na kecani za recnickym pultem), ktera ma silu neco ovlivnit a obcanstvo republiky, ktere musi pockat az do voleb udelat zmenu.

I ty manifestace "zbidacenych" obcanu ci hrozba generalni stavky odboraru, nema tu silu neco ovlivnit.

Ale clanek pani Markétky Šichtařove vypada skvele a je podobny tem zminenym poslancum, kteri nejsou ze stran te petikoalice. Mnozi se pod clankem ukazuji jako experti ekonomie, tak mame o pobaveni postarano.

Pane Rozsivale, priste na shledanou.

Foto

J58a66n 91Š31i94k

17. 5. 2023 12:57

Odpovím si sám. Podobných předpovědí lítá všude milión, ovšem která vyjde nebo ne, ukáže jako vždycky až čas. To Vy ovšem víte nejlépe sama, viďte, protože mnohé Vaše věštecké krachy nevyšly, stačí si projít pár blogů před několika lety, podle kterých už dávno žereme trávu. To nemění nic na tom, že je lepší dělat něco než nic a než rozhazovat další prachy plnými hrstmi, jak to skvěle umí Babišova družina snů. A to navzdory fňukání, plakání a sténání a omdlévání z jakéhokoliv rozhodnutí kohokoliv, protože v tom jsme my Češi mistři nad mistry. Hezký den

Máte pravdu Jane, že fňukat nám nepomůže, ovšem argumenty v článku mají logiku a to poměrně jednoduchou - viz věta o zdražení cigaret. Ano, je lepší dělat něco, než nic. Já s balíčkem v podstatě souhlasím ,ale je to málo. Mála na straně výdajů. Trychtýř našeho rozpočtu má velkou rouru tam dole a přilívání peněz jen zvětší průtok a nic moc nevyřeší.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS