Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Měnová reforma už dávno probíhá...

0 0
možnosti

Takže jsme se po padesáti řádcích dozvěděli, že inflace znehodnocuje úspory. Hm.

2 0
možnosti

Přesně, jak už dlouho říkám: Inflace je měnová reforma rozložená v čase.

Nízká inflace dává trhu a jeho subjektům prostor pro hladké přizpůsobování se v čase. Ovšem čím je inflace vyšší, tím je hladké přizpůsobování se obtížnější.

Inflace se nejspíš začne zase zpomalovat, ale je potřeba si uvědomit, že to bude do značné míry způsobené tím, že budeme nové ceny porovnávat s loňskými cenami už nafouknutými inflací.

Navíc, měnová reforma by měla smysl, pokud by hlavním inflačním tlakem byl pouze přebytek peněz v oběhu a kdyby inflace byla omezená pouze na malou skupinu států.

3 0
možnosti

Nestrašte, žádná měna nebude. Stačí vysoká inflace ...

1 0
možnosti

Měnových reforem bylo . Od zlaťáku po cenťáky. :-).

1 0
možnosti
Foto

Četl jsem snad jeden či dva texty této autorky, které se daly považovat za odborné, tedy ekonomické, a přijatelné. Už je to delší dobu od toho posledního. Ani tento uvedený počet nezvýšil.

1 5
možnosti
Foto

Nevyjadřuji jakékoliv sympatie či nesympatie k autorce, hodnotím pouze odborné záležitosti. Na rozdíl od mých nesympatizantů.:-)

0 1
možnosti

Se Signálem a jeho vládou bude inflace jen stoupat. Pokud měla vláda úkol dostat z lidí peníze, pak to plní velmi zdatně. A s touto vládou bude jen hůř. Zcela bez studu nahrazuje špatné programové prohlášení ještě horším programovým prohlášením, které je vlastně opakem toho předcházejícího. Navíc jejich voliči jim k tomu ještě tleskají. Rv

13 6
možnosti

Zkuste si přečíst článek, třeba tu pasáž o 14 letech... a zjistíte, že vláda, se kterou (kvůli které) je hůř, skončila na podzim 2021...

2 3
možnosti

I37v67a81n 61L91a83c53k72o

4. 1. 2023 17:03

Paní Šichtařová prý kdysi platila za seriózní ekonomku.

11 10
možnosti
Foto

A na tom se nic nezměnilo.

8 3
možnosti

Ano - naše vláda má problémy s výší státního dluhu, ale na druhou stranu, který stát EU tyto problémy nemá ?

Naše zadlužení je ve srovnání se zadlužením eurozóny celkem srandovní.

Uvidíme co přinese tento rok, ale už dnes vidíme, že levné energie a plyn jsou minulostí a na celou Evropu přichází krušná léta.

;-(

10 1
možnosti

bohužel naše vláda se během předsednictví velmi aktivně podílela na destruktivní politice EU. Green Deal, omezování energetických a potravinových zdrojů to vše přispívá k našemu krachu. Samozřejmě Babišovo vládu ze lvího podílu na krachu nevyviňuju

16 0
možnosti

A61d69a29m 93M93a18l64ý

4. 1. 2023 15:37

Proč je ten článek tak dlouhý?!

Autorka si mohla odpovědět stručněji, že žádná "měna" nebude.

4 13
možnosti

Tak Vám by stačila krátká odpověď. Jasná odpověď autorit bez vysvětlení je mnohými vyžadována aby se nemuseli namáhat myšlením. Jsou ale mnozí, kteří chtějí důvody chápat a vidět historické paralely a pro ty právě autorka napsala delší odpověď

13 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS